Üyelik Girişi

Dekoratif Sıva

Dekor Sıva

   

 

Akrilik emülsiyon esaslı, mala ile uygulanan, mala ile desen verilen, kalın desenli, serpme sıva görünümlü silikonlu elastik hazır renkli sıvadır.

ÖZELLİKLERİ
Elastiktir: Altyapıdaki çatlakları kapatır ve binanın oturması sırasında meydana gelen hareketlerden etkilenmez.
Su geçirmez:Yüksek su itme kabiliyeti ile cepheye çarpan yağmur suyunun yüzeyi ıslatmadan akıp gitmesini sağlar.
Dekoratiftir: 144 seçkin rengi ve antik görüntüsü ile içte ve dışta şık mekanlar yaratır.
Uzun Ömürlüdür: UV, sıcak, soğuk ve yağmur gibi ağır iklim şartlarına dayanıklıdır; çatlamaz, kabarmaz.
Sağlıklıdır:
Dışardan içeriye su geçirmemesine rağmen, içerideki nemi dışarıya atabilme kabiliyeti ile binaların nefes almasını sağlar. Su bazlı olduğu için de "insan ve çevre dostu"dur.

UYGULAMA YERLERİ
Eski veya yeni, her türlü mineral (beton, kara sıva, çimento levha, gaz-beton, v.b.) dış veya dekoratif görüntüsü nedeni ile istenildiğinde, iç yüzeylerde uygulanır.

UYGULAMA METODU
1- Uygulama yapılacak yüzeylerdeki, aderans düşürücü toz, kir, yağ, eski ve kabarmış tabakalar tümüyle temizlenmelidir. Binanın su ile ilgili tüm izolasyon önlemleri alınmış olmalıdır.
2- Gerekli koşullara sahip yüzey, astar veya hacimce 1/1 oranında suyla seyreltilmiş ÜNI-ASTAR ile astarlanmalıdır.
3- Dekor Sıva uygulamasına astar sürüldükten bir gün sonra başlanmalıdır. Dekor Sıva büyük, temiz bir kaba boşaltılıp iyice karıştırıldıktan sonra çelik veya plastik mala ile yüzeye uygulanır.
4- Geniş yüzeylerde ve iş paydoslarında, ek yerlerinin belirgin olmaması ve renk geçişlerinde düzgün bir hat elde edilebilmesi için mutlaka kağıt bant kullanılmalıdır.
5- Çok sıcak havalarda, binanın güneş gören yüzeyinde, yağmurlu havalarda, gece don tehlikesinin olduğu günlerde ve +5°C'nin altındaki sıcaklıklarda uygulama yapılmamalıdır.

TÜKETİMİ
2.5 - 3.1 kg/m²'dir.

DEPOLAMASI
Kuru bir yerde, 0°C'nin üzerindeki sıcaklıklarda, direkt güneş ışığına maruz kalmayacak şekilde ve en fazla 3 ambalaj üstüste konarak depolanmalıdır.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret20215
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar2.92192.9336
Euro3.29163.3048
Hava Durumu
Anlık
Yarın
13° 3°